RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Tjetër tërmet i fuqishëm në Turqi – VIDEO

tjeter-termet-i-fuqishem-ne-turqi-–-video

Një tërmet i fuqishëm ka dridhur Turqinë në mbrëmjen e të enjtes, raporton “Sabah”.

Tërmeti 5.3 shkallë Rihter ka goditur qytetin Malatya.

Ministri i Shëndetsisë, Fahrettin Koca, në rrjetin social ka njoftuar për tërmetin.

“Një tërmet 5.3 shkallë Rihter ka goditur Malatyan. Nuk ka raportime për viktima në zonat ku është ndier tërmeti”, tha Koca në rrjete sociale. /lajmi

Related posts

Deputeti ukrainas mbështet anëtarësimin e Kosovës më KiE, e thotë në shqip: Kosova është Evropë

admin6

Largohen flamujt serbë nga objekti i Komunës së Zveçanit, vendoset flamuri i Republikës së Kosovës

admin

Ndihma e BE-së për kufizimin e migracionit nga Afrika mund të thyejë rregullat

admin