RTV AHIRETI
Shëndetësi

Tre mënyra të thjeshta për të larguar dhimbjen e kokës më shpejt

tre-menyra-te-thjeshta-per-te-larguar-dhimbjen-e-kokes-me-shpejt

llaçet nuk janë e vetmja zgjidhje për të përballuar dhimbjen e kokës.

Nëse dhimbja nuk është shumë e fortë, por e lehtë, atëherë ka mënyra për të reduktuar dhe për ta bërë atë të largohet më shpejt.

Uji

Një dehidrim shumë i lehtë mund të shkaktojë dhimbje koke. Pini një gotë të plotë me ujë dhe simptomat e lehta mund të zhduken menjëherë.

Koha jashtë

Nëse keni një shtrëngim në të dy tempujt, atëherë kjo mund të tregojë se jeni të stresuar. Bëni një pushim, merrni 5 frymë thellë, merrni frymë përmes hundës dhe nxirrni përmes gojës.

Asnjë celular

Nëse kur lundroni në internet ose dërgoni mesazhe me celularin tuaj, e shikoni ekranin shumë afër, atëherë kjo shkakton shumë lodhje të syve dhe mund t’ju shkaktojë dhimbje koke.

Related posts

Sytë janë tregues të këtyre sëmundjeve

rezart morina

Pesë viruset që mund të shkaktojnë pandeminë e radhës

admin

Stina e nxehtë, shalqiri hidraton, detoksikon dhe pastron trupin

rezart morina