RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Turqi, 198 orë pas tërmetit shpëtohen nga rrënojat dy vëllezër

turqi,-198-ore-pas-termetit-shpetohen-nga-rrenojat-dy-vellezer

Dy vëllezër u nxorën nga rrënojat në rajonin Dulkadiroğlu në qytetin Kahramanmaraş, 197 orë pas tërmeteve në Turqi, raporton Anadolu.

Punimet e kërkim-shpëtimit pas tërmeteve me qendër në qytetin Kahramanmaraş vazhdojnë në ditën e 9-të të shkatërrimit.

Shumë ekipe të kërkim-shpëtimit kryejnë punime në rrënojat në pallatin e shembur Pınar në bulevardin “Salman Zülkadiroğlu” në lagjen Sütçü İmam në rajonin qendror Dulkadiroğlu në Kahramanmaraş. Ekipet arritën të shpëtojnë 198 orë pas tërmetit dy vëllezër, prej të cilëve Muhammed Enes Yeninar 17-vjeç dhe vëllai i tij i madh Baki Yeninar 21-vjeç.

Vëllezërit të cilët u nxorën të plagosur u dërguan me ambulancë në spital.

Related posts

OKB: Rreth 60 për qind e të vrarëve në luftën e Gazës janë gra dhe fëmijë

admin

Vetëvrasja e Sokol Halitit, policia del me raport

admin

Indonezia kërkon anëtarësimin e plotë të Palestinës në OKB

admin6