RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Turqi, një mace shpëtohet nga rrënojat 153 orë pas tërmetit

turqi,-nje-mace-shpetohet-nga-rrenojat-153-ore-pas-termetit

Një mace e bllokuar nën rrënoja për 153 orë pas tërmeteve të fuqishme në Turqinë jugore është shpëtuar gjallë nga ekipet në terren, raporton Anadolu.

Macja është shpëtuar në Kahramanmaraş, epiqendrën e tërmetit, nga ekipet e dërguara nga Bashkia Isparta.

Macja është në gjendje të mirë shëndetësore.

Related posts

Izraeli hedh përgjegjësinë mbi qeverinë libaneze dhe Hamasin për raketat e lëshuara në rajonet veriore

admin

“Të vdesësh për atdhe është sikur të rilindësh përsëri” – Reagojnë nga familja e policit të vrarë në veri

rezart morina

25 vjet nga tërheqja e forcave kriminale ushtarake e paramilitare serbe nga Kosova

rezart morina