RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Turqi, një mace shpëtohet nga rrënojat 153 orë pas tërmetit

turqi,-nje-mace-shpetohet-nga-rrenojat-153-ore-pas-termetit

Një mace e bllokuar nën rrënoja për 153 orë pas tërmeteve të fuqishme në Turqinë jugore është shpëtuar gjallë nga ekipet në terren, raporton Anadolu.

Macja është shpëtuar në Kahramanmaraş, epiqendrën e tërmetit, nga ekipet e dërguara nga Bashkia Isparta.

Macja është në gjendje të mirë shëndetësore.

Related posts

Gjermani – Autoritetet kërkojnë heqjen e anglishtes nga shkollat fillore

admin

Izraeli: Ushtria ka ‘lirinë e veprimit’ për të sulmuar Jeninin

admin

Miratohet edhe në lexim të dytë koeficienti në vlerë prej 105 eurosh

admin