RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Turqi, tërmet 5.3 ballë në Kahramanmaraş

turqi,-termet-5.3-balle-ne-kahramanmaras

Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë është regjistruar në qytetin Kahramanmaraş të Turqisë, transmeton Anadolu.

Sipas informacionit në faqen e internetit të Agjencisë për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë (AFAD) thuhet se tërmeti 5.3 ballë ka ndodhur në orën 12:19 me kohën lokale dhe me epiqendër zonën Göksun në qytetin Kahramanmaraş.

Mësohet se tërmeti u regjistrua në një thellësi prej 7 kilometrash.

Related posts

Dorëheqja e serbëve – Gjykata e Mitrovicës drejt normalitetit, Prokuroria jo

admin

OKB: Në sulmet ajrore izraelite janë zhvendosur mbi 260 mijë palestinezë

rezart morina

Murati takon drejtues të FMN-së, ata i kërkojnë miratimin e marrëveshjeve në Kuvend

admin