RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Turqia thërret ambasadorin danez në Ankara për dhënien e lejes për djegien e Kuranit të premten

turqia-therret-ambasadorin-danez-ne-ankara-per-dhenien-e-lejes-per-djegien-e-kuranit-te-premten

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka thirrur ambasadorin danez në Ankara për dhënien e lejes për djegien e Kuranit të premten, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në njoftimin e ministrisë turke thuhet se Turqia dënon fuqishëm lejimin e aktit provokues ndaj Kuranit dhe se qëndrimi i Danimarkës është “i papranueshëm”.

Related posts

Putin: Dërgimi i municioneve thërrmuese amerikane në Ukrainë duhet të trajtohet si krim

rezart morina

Vendet nordike thellojnë bashkëpunimin pas agresionit rus

admin

Mesimbesimi Islam ne shkollat e qytetit Wil te Zvicres

admin