RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ukraina: Fuqia jonë është e mjaftueshme për të fituar kundër armikut

ukraina:-fuqia-jone-eshte-e-mjaftueshme-per-te-fituar-kunder-armikut

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ukrainës, Valerii Zaluzhnyi tha se kanë fuqinë e mjaftueshme për të fituar luftën që vazhdon kundër Rusisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zaluzhnyi përmes një video-mesazhi që ndau në orët e natës iu drejtua popullit dhe i uroi Krishtlindjet.

Duke tërhequr vëmendjen se lufta në vendin e tij vazhdon, Zaluzhnyi theksoi se populli po përjeton ditë të vështira për shkak të luftës. “Këto Krishtlindje kanë shijen e lotit dhe ngjyrën e gjakut”, tha ai.

Ai potencoi se Rusia i ka shpallur luftë vendit të tij. “Nuk e zgjodhëm ne luftën. Por, pranuam të luftojmë. Dhe Zoti është në anën tonë. Ne kemi fuqinë e mjaftueshme për të fituar kundër armikut. Një popull lind brenda luftës”, shtoi Zaluzhnyi.

Related posts

Izraeli arreston 60 palestinezë në Bregun Perëndimor

rezart morina

Kongresi amerikan ndalon me ligj armët gjysmë automatike

admin

Osmani për targat: Me aleatët po bëjmë përpjekje për një zgjidhje brenda 48 orëve

admin