RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ukraina: Kemi vrarë 60 mijë rusë dhe kemi shkatërruar 2300 tanke

ukraina:-kemi-vrare-60-mije-ruse-dhe-kemi-shkaterruar-2300-tanke

Ukraina thotë se më shumë se 60 mijë ushtarë rusë kanë humbur jetën në luftën mes dy shteteve, që prej nisjes së saj më 24 shkurt të këtij viti. Në një njoftim zyrtar, autoritetet ukrainase thanë gjithashtu se kanë shkatërruar më shumë se 2300 tanke armike.

Sipas Ukrainës, vetëm në 24 orët e fundit janë vrarë 500 ushtarë rusë, teksa ushtria vendase po përparon në territoret e pushtuara, pavarësisht se Rusia i ka aneksuar disa prej tyre përmes referendumeve, që nuk njihej nga asnjë shtet tjetër përveç saj. /A2

Related posts

Diplomojnë 17 hafëzë të rinj në Medresenë e Madhe të Gjakovës

admin

Në përgjigje të sulmeve të fundit izraelite në Gaza, gratë e reja amerikane, të ndikuara nga lufta, po përqafojnë Islamin

rezart morina

Gallant: Ushtria izraelite gati për të luftuar menjëherë pas armëpushimit

rezart morina