RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ulet çmimi i naftës dhe benzinës në Kosovë, mbetet i pandryshuar ai i gazit

ulet-cmimi-i-naftes-dhe-benzines-ne-kosove,-mbetet-i-pandryshuar-ai-i-gazit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 24 orët e fundit, ndërkaq për 1 cent janë liruar nafta dhe benzina.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.67 euro për litër, i benzinës me 1.34 euro dhe i gazit me 0.76 euro.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së premtes për 24 orë.

Related posts

Agjencia e OKB-së: Gaza është bërë “një nga vendet më të rrezikshme në botë”

rezart morina

Aksion i EUROPOL-it kundër rrjetit më të madh të narkotikëve në Ballkan, 23 të arrestuar

admin

Masat kundër Kosovës, Bislimi: 2-3 vende të BE kanë propozuar heqje graduale

admin