RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ushtarët armenë hapën zjarr ndaj pozicioneve të Azerbajxhanit në kufi

ushtaret-armene-hapen-zjarr-ndaj-pozicioneve-te-azerbajxhanit-ne-kufi

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit njoftoi se trupat e ushtrisë armene hapën zjarr ndaj pozicioneve të Azerbajxhanit në kufi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratë thuhet se edhe ushtarët azerbajxhanas janë kundërpërgjigjur.

Konstatohet se situata në rajonin në fjalë është stabile dhe kushtet operacionale janë nën kontrollin e plotë të ushtarëve të Azerbajxhanit.

Related posts

Blinken thotë se liderët kosovarë dhe serbë do të bëjnë kompromise të vështira, por përfitimet do të jenë të mëdha

admin

Liga Arabe do të mbajë takim urgjent lidhur me sulmin izraelit në Al-Aksa

admin

Presidenti turk kritikon kërkesën e kryeministrit grek për mbështetje “kundër Turqisë”

admin