RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vazhdojnë të jenë të mbyllura dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinje dhe Bërnjak

vazhdojne-te-jene-te-mbyllura-dy-pikat-kufitare-me-serbine,-jarinje-dhe-bernjak

Dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinje vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullime dhe gjatë ditës së hënë.

Këto dy pika kufitare u mbyllen të dielën, pas sulmeve terroriste ndaj Policisë së Kosovës, ku u vra një polic, një u plagos dhe një tjetër u lëndua.

Pas aktit terrorist, rreth 30 persona të armatosur u fshehën në manastirin në Banjskë. Policia e Kosovës ftoi personat e armatosur të dorëzohen por ata vazhduan me sulme ndaj policisë.

Policia njoftoi gjatë ditës së diel, se janë vrarë tre sulmues, si dhe ka arritur të arrestojë dy sulmues, dhe katër persona tjerë të cilët dyshohen se janë përfshirë me sulmin terrorist.

Related posts

Bosnjë e Hercegovina shënon Ditën e Shtetësisë

admin

Publikohet agjenda e Samitit të Liderëve të Procesit të Berlinit që do të mbahet të hënën në Tiranë

rezart morina

BE do të ndihmojë Ukrainën me 5 miliardë euro

admin