RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vdes një vajzë 15-vjeçare në Brezovicë, ishte duke skijuar me babanë e saj

vdes-nje-vajze-15-vjecare-ne-brezovice,-ishte-duke-skijuar-me-babane-e-saj

Një vajzë e moshës rreth 15-vjeçare ka mbetur e vdekur si pasojë e lëndimeve të marra pas një aksidenti në Brezovicë, teksa ishte duke skijuar.

Ardijan Grazhda ka bërë të ditur për lajmi.net se në momentin e aksidentit, 15-vjeçarja ka qenë duke skijuar dhe nuk ka pasur mundësi të ndalojë.

“Është rrëzuar gjatë skijimit. Ajo është nga Leposaviqi, ka qenë me babanë e vet në skijim. Sipas informacioneve të deritanishme, ajo ka qenë duke skijuar dhe në pistë ka marrë shpejtësi e s’ka mujt me ndalu, është përplasur në mur ose tek teleferiku nuk po dihet ende. Tash e konfirmoj se jam duke shkuar aty”, ka thënë Grazhda.

Ai ka thënë se në vendin e ngjarjes ka dalë edhe Policia e Kosovës dhe do të japin të dhëna zyrtare për rastin.

Related posts

Ish-zyrtari amerikan: Presidenti Erdoğan “do të veprojë i pavarur” në politikën e jashtme

rezart morina

MASHT tregon datën e mbajtjes së testit të arritshmërisë

admin

Në Nigeri jetojnë 3,2 milionë persona të zhvendosur

admin