RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vendosen pengesa në afërsi të Bërnjakut, intervenon policia

vendosen-pengesa-ne-afersi-te-bernjakut,-intervenon-policia

Policia e Kosovës, ka njoftuar se të shtunën kanë larguar disa pengesa të vendosura në një rrugë dytësore afër pikës kufitare në Bërnjak.
“Është raportuar se në një rrugë dytësore afër pikës kufitare Bërnjakë janë vendosur disa pengesa (drunj) si dhe në një pusetë të rrugës ishte vendosur një mjet artizanal i përbërë me gozhda që shërben për dëmtim të gomave të automjeteve. Njësit policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe i kanë larguar pengesat”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

PK thekson se me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet.

Related posts

Dhuna shpërthen në Kinë pas vendosjes së masave të rrepta anti-COVID

admin

Presidenti Erdoğan së shpejti do të shpallë disa projekte për ushtrinë turke

rezart morina

Gjykata e Lartë Britanike e shpall të ligjshëm deportimin e azilkërkuesve në Ruandë

admin