RTV AHIRETI
Lajme

Vladimir Putin betohet për herë të 5-të si President i Rusisë, ceremonia bojkotohet nga Perëndimi

vladimir-putin-betohet-per-here-te-5-te-si-president-i-rusise,-ceremonia-bojkotohet-nga-perendimi

Vladimir Putin u betua të martën si president i Rusisë – për herë të pestë.  Ceremonia e inaugurimit në Pallatin e Madh të Kremlinit në Moskë u bojkotua nga shumica e vendeve perëndimore, kryesisht për shkak të luftës së tij në Ukrainë.   Të pranishëm ishin zyrtarë të lartë rusë dhe personalitete të tjera, por

Related posts

Kurti: Propozimi evropian, bazë e mirë për diskutime të mëtutjeshme

rezart morina

23-vjeçarja që u lëndua nga rënia e kulmit në Prishtinë vazhdon të jetë me aparaturë të frymëmarrjes

rezart morina

Murati me propozim: Të falen 100 euro nga vlera e tatimit në pronë për këtë vit

admin