RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Von Cramon: Nuk ekziston më arsyeja për masat kufizuese të BE-së ndaj Kosovës

von-cramon:-nuk-ekziston-me-arsyeja-per-masat-kufizuese-te-be-se-ndaj-kosoves

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, nuk sheh më arsye që Bashkimi Evropian të vazhdojë t’i mbajë në fuqi masat kufizuese ndaj Kosovës. Kosova, siç thotë ajo, tashmë e ka bërë pjesën e saj të detyrave për ta shtensionuar situatën në veri. “Arsyeja për masat kufizuese nuk ekziston më. Kosova ka bërë […]

Related posts

Blinken: Partneriteti SHBA-Poloni i fortë dhe efektiv

admin

Ulja e numrit të emigrantëve që hyjnë në SHBA, Joe Biden bisedon me homologun meksikan

admin

Ushtria izraelite: 5 ushtarë të tjerë u vranë gjatë luftimeve në Gaza

admin6