RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Votohet projektligji për hekurudhën Prishtinë-Durrës

votohet-projektligji-per-hekurudhen-prishtine-durres

Deputetët e Kuvendit në seancën e sotme e kanë votuar projektligjin e marrëveshjes për studimin e fizibilitetit për hekurudhën Prishtinë-Durrës.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka bërë të ditur se kjo pikë është votuar me 83 vota për, nga të gjithë deputetët që ishin në sallë, përfshirë pozitën dhe opozitën.

Related posts

Mitrovica dhe Vushtrria, komunat me më së shumti raste sociale

admin

Protestat në rrugët e Francës trazuan Evropën

admin

Egjipt, mbahet Samiti i Sigurisë për uljen e tensioneve Izrael-Palestinë

rezart morina