RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Vritet një palestinez nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

vritet-nje-palestinez-nga-forcat-izraelite-ne-bregun-perendimor

Një palestinez u qëllua për vdekje nga ushtria izraelite në Bregun Perëndimor të pushtuar sot, njoftoi Ministria palestineze e Shëndetësisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria tha në një deklaratë se rasti ka ndodhur pranë qytetit Silwad, në veri të Ramallahut, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Dëshmitarët okularë i kanë thënë agjencisë shtetërore të lajmeve Wafa se një 45-vjeçar u qëllua pas një sherri verbal me ushtarët izraelitë dhe u dërgua në spital, ku u shpall i vdekur.

Ndërkohë, Kanali 12 i Izraelit raportoi se një palestinez u qëllua në një sulm të dyshuar me thikë.

Ushtria izraelite nuk ka bërë asnjë koment.

Të shtunën, tre palestinezë u vranë nga të shtënat e ushtrisë izraelite në Bregun Perëndimor.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, të paktën 13 palestinezë janë vrarë nga forcat izraelite që nga fillimi i këtij viti.

Related posts

Polonia kundërshton ligjin e BE-së për imigracionin

rezart morina

Turqia përgënjeshtron pretendimet për shëndetin e presidentit Erdoğan

rezart morina

Osmani udhëton për në Turqi, do të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit Erdogan

rezart morina