RTV AHIRETI
-Serbikancelari ScholzKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditletermacronRajoniTë GjithaVucic

Vuçiç letër kancelarit Scholz dhe Macron: Serbinë e pret periudhë e vështirë, pranimi i Kosovës në KiE…

vucic-leter-kancelarit-scholz-dhe-macron:-serbine-e-pret-periudhe-e-veshtire,-pranimi-i-kosoves-ne-kie…

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka dërguar një letër presidentit francez Emanuel Macron, kancelarit gjerman, Olaf Scholz dhe udhëheqësve të tjerë evropian për të kundërshtuar anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës. “Serbinë e pret një periudhë shumë e vështirë, ku do të vendoset edhe për anëtarësimin e Kosovës në KiE, por ne do […]

Related posts

Vendimi i Qeverisë për ndalimin e mallrave, Serbia në ditë pritet ti humbas afër 1 milionë euro

rezart morina

Norvegjia: Vendimi i Izraelit për të penguar ndihmat e UNRWA-së është i papranueshëm

admin6

Escobar mbërrin në Qeveri, zhvillon takim me Kurtin

admin6