RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zelensky: Nuk ka paqe nëse nuk marrim kontrollin e Krimesë

zelensky:-nuk-ka-paqe-nese-nuk-marrim-kontrollin-e-krimese

Nuk mund të ketë paqe në Ukrainë nëse nuk marrim kontrollin e Krimesë, Donbasit dhe territoreve të tjera të pushtuara nga Rusia, deklaroi sot presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky.

Rikujtojmë se zyrtarët rusë dhe ndërkombëtarë kanë njoftuar se aktualisht nuk ka perspektiva për negociata të paqes midis Ukrainës dhe Rusisë, pasi lufta është në kulmin e saj dhe Kievi po përpiqet të rimarrë territorin përmes një kundërofensivë. /abcnews

Related posts

Irani thotë se pasurimi i uraniumit po vazhdon sipas ligjeve vendore

admin

Përfaqësuesi i Izraelit në OKB fton Guterresin të tërheqë dënimin ndaj sulmeve izraelite

admin

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë: Deklarata e Lavrovit është propagandë

admin