RTV AHIRETI
Lajme

Zelensky zotohet: Ukraina do të rezistojë pavarësisht sulmeve të reja ruse

zelensky-zotohet:-ukraina-do-te-rezistoje-pavaresisht-sulmeve-te-reja-ruse

Ukraina është përballur edhe me një natë të bombardimeve ruse, me dronë dhe raketa që goditën caqet civile në jug dhe perëndim të shtetit, tha ushtria e Kievit, përderisa presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, u zotua se shteti i tij do të “rezistojë”, pavarësisht sulmeve të vazhdueshme ruse. Rusia së fundi ka intensifikuar sulmet e saj

Related posts

Von Cramon kërkon tërheqjen e Njësisë Speciale nga veriu

rezart morina

Erdoğan: Turqia kundërshton sulmet ndaj vlerave islame në emër të lirisë

rezart morina

Stano: Nëse Serbia nuk kontribuon në shtensionimin e situatës në veri, do të ndërmirren masa edhe ndaj saj

admin