RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Zgjedhjet e reja në veri, Osmani pret në takim kryetarin e KQZ-së

zgjedhjet-e-reja-ne-veri,-osmani-pret-ne-takim-kryetarin-e-kqz-se

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi.

Në takim u diskutua lidhur me përgatitjet që po bëhen lidhur me kërkesën për zgjedhje të reja në veri të vendit, nëpërmjet mbledhjes së 20% të nënshkrimeve të trupit votues, ashtu siç parashihet në Ligjin për Vetëqeverisje Lokale dhe Udhëzimin Administrativ të hartuar për këtë çështje.

Presidentja shprehu besimin e saj se KQZ-ja, si institucion përgjegjës për administrimin e votimit, do t’i ndërmarrë të gjitha veprimet e duhura dhe brenda afateve që ky proces të realizohet duke respektuar këtë të drejtë të qytetarëve në përputhje me procedurat dhe legjislacionin në fuqi.

Related posts

Aktori Ramy Youssef lutet për Palestinën në një program televiziv në SHBA

admin

Pamje brenda në Banjskë pas sulmit terrorist

rezart morina

Ukraina: BE po na bllokon fondet e premtuara

admin