RTV AHIRETI
Lajme

Zgjedhjet lokale në Turqi/ Numërohen rreth 34% të votave, ja rezultati në rang kombëtar. Erdogan në disavantazh në qytetet kryesore

zgjedhjet-lokale-ne-turqi/-numerohen-rreth-34%-te-votave,-ja-rezultati-ne-rang-kombetar.-erdogan-ne-disavantazh-ne-qytetet-kryesore

Turqija sot mbajti zgjedhjet lokale, ndërsa kutive të votimit iu drejtuan më shumë se 61 milion qytetarë. Pas përfundimit të procesit të votimit, ka nisur edhe numërimi, ku deri më tani janë numëruar rreth 34% të  votave. Deri më tani, vendi i parë në rang Kombëtar mbahet nga Partia Popullore Republikane, e cila ka marrë

Related posts

Rrëzimi i helikopterit, Irani shpall pesë ditë zie për vdekjen e Presidentit! Ceremonia mortore për Ebrahim Raisin zhvillohet sot, ja kur do të mbahen zgjedhjet për Kreun e ri të Shtetit

admin

OBSH: Situata në Libi pas përmbytjeve vazhdon të jetë shqetësuese

admin

Fundoset varka pranë brigjeve të Tunizisë, 5 të vdekur dhe 28 të zhdukur

rezart morina