RTV AHIRETI
Lajme

“Zgjedhjet në Rusi janë fiktive”- Analiza e VOA: Cila do të jetë e ardhmja e opozitës ruse pas vdekjes së Alexei Navalnyt

“zgjedhjet-ne-rusi-jane-fiktive”-analiza-e-voa:-cila-do-te-jete-e-ardhmja-e-opozites-ruse-pas-vdekjes-se-alexei-navalnyt

Në Rusi, po vazhdojnë votimet për zgjedhjet presidenciale, të cilat pritet të zgjasin sundimin e presidentit Vladimir Putin edhe për gjashtë vite. Zgjedhjet janë fiktive, pasi kundërshtarët politikë të Presidentit Putin, janë në burg, në mërgim dhe kundërshtari më i ashpër i tij, Alexei Navalny vdiq në burg. Pas vdekjes së tij shumë pikëpyetje u

Related posts

Kina dhe vendet arabe dë’nojnë ShBA-në për veton ndaj shtetit palestinez

admin

Mexhiti: Nuk pretendojmë të jemi në qeveri me çdo kusht

RTI

Lëvizja “Tani Evropa” fiton zgjedhjet në Mal të Zi

admin