RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Zhvillimet e fundit në veri, Osmani ndërpret vizitën zyrtare në New York

zhvillimet-e-fundit-ne-veri,-osmani-nderpret-viziten-zyrtare-ne-new-york

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndërprerë vizitën zyrtare në New York, si rrjedhojë e ngjarjeve të fundit në veri.

Në një sulm në Banjskë të Leposaviqit rreth orës 3 të mëngjesit ka mbetur i vdekur rreshteri policor A.B., ndërsa është plagosur një polic kufitar.

Osmani ishte në vizitë zyrtare në New York, në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

“Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në New York, shkaku i zhvillimeve në veri të vendit, i ka anuluar të gjitha aktivitetet e parapara për të hënën dhe të martën në New York, dhe qysh sot do të niset për në Kosovë”, ka njoftuar këshilltari për media i presidentes Osmani, Bekim Kupina.

Related posts

Shpërndau pyetjet e testit për bashkëpunëtorë profesionalë, suspendohet kryeprokurori i Gjakovës

admin

Profesori gjerman kritikohet për ofendimet raciste ndaj studentes muslimane

admin

Kalojnë në Sirinë veriperëndimore 14 kamionë të OKB-së me ndihma humanitare

rezart morina