RTV AHIRETI
-SerbiGiampiero RomanoKosovaLajmeLajmet e funditRajoniShefi i Zyrës së NATO-s në Beograd

Zyrtari i NATO-s në Beograd: Fushata ajrore e vitit 1999 krijoi kornizë të re të sigurisë së përhershme në Kosovë

zyrtari-i-nato-s-ne-beograd:-fushata-ajrore-e-vitit-1999-krijoi-kornize-te-re-te-sigurise-se-perhershme-ne-kosove

Shefi i Zyrës së NATO-s në Beograd, Giampiero Romano, duke folur për vendimin për fushatën e sulmeve ajrore të NATO-s kundër ish- Republikës Federale të Jugosllavisë (Serbisë dhe Malit të Zi) në vitin 1999, tha sot se Aleanca “krijoi bazën për ndërprerjen e armiqësive dhe luajti një rol kyç në përfundimin e konfliktit dhe krizës […]

Related posts

Fillon Samiti i Liderëve të G20 në Indi

rezart morina

Osmani: Zbatimi i pakompromis i Kushtetutës, përshpejton procesin integrues drejt familjes së madhe euroatlantike

admin6

BIK-u dënon sulmin ndaj imamit të Lupçit

admin