RTV AHIRETI
-SerbiKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjitha

11 vjet nga marrëveshja e parë Kosovë-Serbi në Bruksel, çfarë përfshinte dokumenti

11-vjet-nga-marreveshja-e-pare-kosove-serbi-ne-bruksel,-cfare-perfshinte-dokumenti

Sot bëhen 11 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes së parë mes Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel. Hashim Thaçi, atëherë kryeministër i Kosovës, dhe Ivica Daçiç i Serbisë, hodhën firmën në marrëveshjen 15 pikëshe, me qëllim të normalizimit të marrëdhënieve mes të dy vendeve. Marrëveshja e 19 prillit, ndër të tjera përmban pika që flasin për […]

Related posts

Siriani humb nga tërmeti 25 anëtarë të familjes

rezart morina

Me 1 Maj protestohet në Prishtinë

rezart morina

Vazhdojnë grevat në Gjermani

rezart morina