RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

2 euro false po qarkullojnë me të madhe në Kosovë

2-euro-false-po-qarkullojne-me-te-madhe-ne-kosove

Në një bankë në Graçanicë, deponohen 656 monedha 2-euroshe false.

Rastet e falsifikimit të parave po vazhdojnë të raportohen me të madhe në Policinë e Kosovës. Në raportin 24 orësh, Policia ka bërë të ditur se një rast i tillë është raportuar edhe dje në Graçanicë.

Atje, ankuesja punëtore e bankës, ka njoftuar se pas deponimit të parave nga zyrtarët të një kompanie, gjatë verifikimit 656 monedha në vlerë 2 euro kanë rezultuar të falsifikuara.

Monedhat janë sekuestruar dhe rasti është duke u hetuar.

“Fsh. Preoc, Graqanicë 23.01.2023 – 11:00. Ankuesja punëtore e bankës, ka njoftuar se pas deponimit të parave nga zyrtarët të një kompanie, gjatë verifikimit 656 monedha në vlerë 2 euro kanë rezultuar të falsifikuara. Monedhat janë sekuestruar dhe rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë

Related posts

Irani përsërit sovranitetin e tij mbi ishujt e pretenduar nga Emiratet e Bashkuara Arabe

admin

Mexhiti: Në fokus do të kemi perspektivën evropiane të vendit dhe luftën kundër korrupsionit

RTI

Suedi, mbahen zgjedhjet e përgjithshme dhe lokale

admin