RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

2 të vdekur dhe 1603 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

2-te-vdekur-dhe-1603-raste-te-reja-me-covid-19-ne-kosove

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e infektimit me koronavirus kanë humbur jetën 2 persona.

1603 qytetarë kanë rezultuar pozitiv dhe janë shëruar 1792 të tjerë.

Ndërsa rastet aktive tashmë kanë kalaur shifrën 10 mijë.

Related posts

Gjermani, mbi 15 mijë raste të abuzimit të fëmijëve brenda një viti

rezart morina

Simptomat që tregojnë se kemi nevojë për vitaminën D

admin

Sarajevë, fillon konferenca shkencore rajonale “Ulematë e Ballkanit midis dy luftërave botërore”

admin