RTV AHIRETI
HovenierKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjitha

25 vjet nga masakra në Rahovec, Hovenier në ceremoninë përkujtimore: SHBA qëndron krah popullit të Kosovës

25-vjet-nga-masakra-ne-rahovec,-hovenier-ne-ceremonine-perkujtimore:-shba-qendron-krah-popullit-te-kosoves

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka marrë pjesë në ceremoninë përkujtimorë të masakrës në Krushë të Madhe në Rahovec 25 vjet më parë. Hovenier kujtoi se një ditë para se të ndodhte masakra që la rreth 250 viktima dhe rreth 60 të zhdukur që prej atëherë, NATO nisi fushatën […]

Related posts

Franca mund të furnizoj Ukrainën me avionë luftarakë, SHBA-ja thotë jo

admin

Izraeli vazhdon të kufizojë faljen e namazit të xhumasë në Mesxhid Al-Aksa

admin

Ukrainë, centrali bërthamor Zaporizhzhia vazhdon prodhimin e energjisë elektrike

admin