RTV AHIRETI
-PolitikëKosovaLajmeLajmet e funditShqipëriaTë GjithaVideo Galeri

25-vjetori i eksodit të qytetarëve të Kosovës/ Ambasadori Malaj: ’16 Prilli’, dita e vëllazërisë së shqiptarëve tejembanë kufirit

25-vjetori-i-eksodit-te-qytetareve-te-kosoves/-ambasadori-malaj:-’16-prilli’,-dita-e-vellazerise-se-shqiptareve-tejembane-kufirit

KUKES Çdo 16 Prill shumë qytetarë të Kosovës rikthehen në Kukës, për të përkujtuar eksodin e vitit 1999, ku gjetën mikpritjen dhe bujarinë e sivëllezërve të tyre në kulmin e agresionit serb. Në kujtim të atyre viteve, në qytetin e Kukësit u çel një ekspozitë, e cila përmes fokusit të fotografisë risjell në kujtesë eksodin […]

Related posts

Roli i Erdogan në konfliktin në Gaza/ VOA: Marrëdhëniet e ndërlikuara të Turqisë me Izraelin dhe Hamasin

admin

FOTO/ Atentat mafioz në Greqi, qëllohet për vdekje në mes të rrugës emigranti. Nisin kërkimet për autorët, dyshohet e përfshirë edhe një grua

admin

Turqi, të rinjtë shpërndanë trëndafila nëpër kisha si reagim ndaj djegies së Kuranit

admin