RTV AHIRETI
-KronikëIndrit CaraKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditShqipëriaTë GjithaVideo Galeri

25-vjetori i rënies së Indrit Carës, dëshmi ekskluzive nga komando dhe bashkëluftëtarët e heroit që dha jetën për lirimin e Kosovës

25-vjetori-i-renies-se-indrit-cares,-deshmi-ekskluzive-nga-komando-dhe-bashkeluftetaret-e-heroit-qe-dha-jeten-per-lirimin-e-kosoves

Mall dhe kujtime, por edhe shumë krenari për çdo shqiptar është ajo çfarë la pas Indrit Cara, ushtari i Kavajës që ra dëshmor në luftën për çlirimin e Kosovës. Vëllai Dorjani rrëfen vlerat e larta të patriotizmit që ishin ushqyer në familjen e tij dhe se si Indriti nuk pajtohej aspak me rrethanat e kohës […]

Related posts

Pendarovski dhe Vuçiq takohen në manastirin Prohor Pçinski

rezart morina

Të rinjtë në BE jetojnë me prindërit mesatarisht deri në moshën 26-vjeçare

admin

Shkon në 10 numri i të vdekurve nga përmbytjet në Indi

admin