RTV AHIRETI
Shëndetësi

5 produkte që nuk skadojnë asnjëherë

5-produkte-qe-nuk-skadojne-asnjehere

Mund të qëndrojnë prej vitesh në dollapin tuaj dhe sërish mund t’i konsumoni. Cilat janë pesë nga produktet kryesore që nuk njohin datë skadence?

Kripa

Në fakt është një mineral dhe jo një produkt për këtë arsye edhe nuk prishet, gjithmonë nëse qëndron larg lagështirës.

Uthulla

Uthulla gjithashtu nuk njeh datë skadence, por për të mbijetuar duhet t’i plotësoni disa kushte. Vendoseni në një enë qelqi, larg dritës dhe të ngrohtës.

Qumështi pluhur

Qumështi pluhur i përpunuar mund të ruhet për një kohë të gjatë dhe mbeten të pandryshuara velerat e tij ushqimore.

Orizi

Nëse ruhet në një vend të sigurt, larg insekteve produkti nuk njeh datë skadence.

Related posts

Uji i akullit ndihmon në djegien e kalorive dhe humbjen e peshës

admin

Goditja në tru: Shkaku, simptomat dhe si duket saktësisht trajtimi?

admin

Pse keni rrathë të zinj rreth syve?

rezart morina