RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

7 mijë 786 të rinj janë punësuar përmes platformës “Superpuna”

7-mije-786-te-rinj-jane-punesuar-permes-platformes-“superpuna”

7 mijë 786 të rinj janë punësuar përmes platformës “Superpuna” të lanësuar nga Qeveria e Kosovës, 8 muaj më parë.

Këtë e ka bërë të ditur ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati.

Sipas tij, nga numri i të punësuarve 3 mijë e 914 janë vajza dhe 3 mijë 872 djem

Murati përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se 5 mijë e 832 biznese deri më tani kanë përfituar nga skema e mbështetjes për punësimin e të rinjve.

Related posts

Sekretari amerikan i Shtetit shënon Ditën Ndërkombëtare të Luftimit të Islamofobisë

admin

DEASH merr përsipër shpërthimin para selisë së Ministrisë së Jashtme të Afganistanit

admin

Presidentja Osmani takohet me mbretin e Jordanisë: Të dy palët riafirmuan përkushtimin për paqe e stabilitet

rezart morina