RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

842 raste të reja dhe një vdekje me COVID-19 për 24 orë

842-raste-te-reja-dhe-nje-vdekje-me-covid-19-per-24-ore

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e 24 orëve të fundit të rasteve me COVID-19.

Sipas këtij raporti, 842 raste të reja kanë rezultuar pozitive nga 2,069 testime gjithsej, shkruan lajmi.net.

Në 24 orët e fundit gjithashtu ka pasur një vdekje me COVID-19.

Shqetësuese është fakti se pozitiviteti i rasteve ka shkuar në mbi 40 përqind.

Related posts

Operacioni në Ferizaj i shkatërrimit të një prej rrjeteve më të mëdha të trafikimit të heroinës

admin

Michel: Rusia po përpiqet të destabilizojë gjithnjë e më shumë Moldavinë

rezart morina

Numri i të vdekurve në Turqi kalon 22,000

rezart morina