RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

85 pacientë me COVID-19 po trajtohen në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme

85-paciente-me-covid-19-po-trajtohen-ne-klinikat-e-qkuk-se-dhe-spitalet-e-pergjithshme

85 pacientë me Covid-19 janë duke u trajtuar në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, bazuar në raportet e datës 26 korrik 2022.
Sipas njoftimit të ShSKUK-së, bëhet e ditur se në mesin e tyre janë edhe dy foshnje, të cilat po marrin trajtim në Klinikën e Neonatologjisë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 24 pacientë + dy pacientë në Mjekim Intensiv

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 8 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje

Spitali i Gjakovës,12 pacientë

Spitali i Pejës, 11 pacientë

Spitali i Gjilanit, 10 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 9 pacientë.

Related posts

Kush janë vendet e Ballkanit Perëndimor që investojnë më së shumti në armatim dhe ushtri?

rezart morina

Zgjedhjet për në Parlamentin Europian, Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e shqiptarit Muharrem Salihut për eurodeputet

admin

Forcat izraelite kanë vrarë 1.048 palestinezë në Gaza që nga vendimi i GJND-së

admin