RTV AHIRETI
Shëndetësi

88 pacientë janë të spitalizuar nga COVID-19

88-paciente-jane-te-spitalizuar-nga-covid-19

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se aktualisht janë të shtrirë nëpër spitale dhe klinika në të gjithë vendin, 88 pacientë me COVID-19.

“88 pacientë janë të spitalizuar nga COVID-19, sipas raportimeve e datës 8 gusht 2022 nga klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme.

Raporti i datës 8 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

  • Klinika Infektive, 22 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi
  • Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë
  • Klinika e Gjinekologjisë, 4 pacientë
  • Mjekimi Intensiv Qendror, 1 pacient
  • Spitali i Gjakovës, 19 pacientë
  • Spitali i Prizrenit, 8 pacientë
  • Spitali i Pejës, 13 pacientë
  • Spitali i Gjilanit, 5 pacientë
  • Spitali i Mitrovicës, 1 pacient, thuhet në njoftim.

Related posts

Zbulimi befasues: Bakteret mbajnë mend dhe marrin disa “vendime” për shkak të hekurit

admin6

Trajtime natyrale për t’a zbritur temperaturën

admin

Pse në verë jemi më të lodhur dhe me më pak oreks

admin