RTV AHIRETI
BrukseldinariKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

A do të ketë marrëveshje për dinarin? Kryenegociatori i Kosovës, Bislimi takohet sot me Petar Petkoviç në Bruksel

a-do-te-kete-marreveshje-per-dinarin?-kryenegociatori-i-kosoves,-bislimi-takohet-sot-me-petar-petkovic-ne-bruksel

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi, dhe ai i Serbisë, Petar Petkoviç, do të takohen sot në Bruksel për t’i vazhduar diskutimet për çështjen e dinarit serb, përdorimi i të cilit u ndalua në Kosovë muajin e kaluar. Takimi i tyre, nën ndërmjetësimin e përfaqësuesit të posaçëm të Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak, është vazhdim i takimit […]

Related posts

Fidan: Izraeli t’i marrë seriozisht paralajmërimet për sulmet në Rafah

admin

Kurti sot mbledh ministrat

RTI

Pas vizitës në Shqipëri, zyrtari i lartë amerikan, Ndihmës Sekretari Robinson mbërrin në Kosovë

admin