RTV AHIRETI
komuniteti boshnjakKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

A po rrezikohet regjistrimi i komunitetit boshnjak në Kosovë me terminologjinë e gabuar?

a-po-rrezikohet-regjistrimi-i-komunitetit-boshnjak-ne-kosove-me-terminologjine-e-gabuar?

Komuniteti boshnjak në Kosovë shfaq drojën se numri i tij mund të zvogëlohet, për shkak të parregullsive të evidentuara gjatë procesit të regjistrimit të popullsisë, i cili nisi më 5 prill dhe do të vazhdojë deri më 17 maj. Këto parregullsi i referohen pyetjes në pyetësorin në gjuhën serbe: “Cilit grup etnik i përkisni”, e […]

Related posts

Forcat izraelite arrestuan 15 palestinezë në Bregun Perëndimor të pushtuar

admin

Vdiq në vendin e punës, i jepet lamtumira e fundit rreshterit të FSK-së

admin

“Më shumë sesa thjesht shtrëngime duarsh”/ VOA: Çfarë pritet nga vizita e Presidentit Putin në Korenë e Veriut?

admin