RTV AHIRETI
Lajme

Pas trysnisë nga Bashkimi Evropian dhe NATO, ky është shteti që do t’i dërgojë Ukrainës raketa kundërajrore

pas-trysnise-nga-bashkimi-evropian-dhe-nato,-ky-eshte-shteti-qe-do-t’i-dergoje-ukraines-raketa-kunderajrore

Spanja do t’ia dërgojë Ukrainës një numër të vogël të raketave kundërajrore të sistemit Patriot, pas trysnisë nga aleatët e saj në Bashkimin Evropian dhe në NATO për t’i dhënë Kievit më shumë ndihmë ushtarake, u raportua të premten. Duke qenë se Rusia i ka shpeshtuar dukshëm sulmet ajrore në Ukrainë, qeverive të BE-së u

Related posts

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërrin në Kiev! Ja arsyeja e vizitës së tij në Ukrainë

admin

Sulm kibernetik masiv në Australi. Vidhen 8 milionë patenta dhe pasaporta

admin

Gjashtë zjarre në 24 orët e fundit në Kumanovë, Likovë dhe Nagoriçan të Vjetër

admin