RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Abazoviqi të premten do të përballet me votën e mosbesimit

abazoviqi-te-premten-do-te-perballet-me-voten-e-mosbesimit

Qeveria e Malit të Zi e drejtuar nga shqiptari Dritan Abazoviq të premten do të përballet me votën e mosbesimit.

Nisma për thirrjen e mocionit është e Partisë Demokratike Socialiste të presidentit Millo Gjukanoviq, mbështetur nga pesë parti.

Janë 36 nënshkrime të mbledhura deri më tani nga deputetët për thirrjen e kësaj seance, derisa duhen edhe pesë të tjera.

Abazoviq është zgjedhur kryeministër i Malit të Zi më 28 prill, derisa mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë që drejton ai është thirrur pas marrëveshjes me Kishën Ortodokse Serbe. /koha

Related posts

Tërmet në Rumani, lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë

admin

Macron: Ambasadori francez do të qëndrojë në Niger pavarësisht ultimatumit të juntës

admin

Lufta Ukrainë-Rusi zbuloi standardin e dyfishtë të BE-së ndaj refugjatëve

admin