RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetShqipëri

Aksident në Rrugën e Kombit, humb jetën polici shqiptar

aksident-ne-rrugen-e-kombit,-humb-jeten-polici-shqiptar

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në Rrugën e Kombit në afërsi të Rubikut.

Rreth orës 07:20, në aksin rrugor Rrëshen-Rrubik, automjeti tip “Chevrolet” me drejtues shtetasin malazez M. F., është përplasur me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin G. L. 56 vjeç, (efektiv policie pranë Komisariatit të Policisë Mirditë i cili sapo kishte lënë shërbimin dhe po kthehej në banesë).

Si pasojë e këtij aksidenti, ka humbur jetën punonjësi i policisë shtetasi G. L., raporton Euronews.al.

Ndërsa drejtuesi i automjetit tjetër shtetasi M.F., ndodhet në spital për ndihmë mjekësore.

Paraprakisht, dyshohet se shkaku i aksidentit rrugor ka qenë parakalimi i gabuar në shkelje të rregullave të qarkullimit i automjetit tip “Chevrolet” që drejtohej nga shtetasi M.F.

Related posts

Këshilli i BE-së thirrje për de-eskalimin e situatës në veri, paralajmëron pasoja nëse nuk ndodhë

admin

Rama: Vuçiq do të vijë në Samit në Tiranë, nuk ka rrugë tjetër

admin

Raporti i Komisionit Evropian: Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave

admin