RTV AHIRETI
Lajme

Aksidenti ajror ku vdiq Presidenti i Iranit dhe ministri i Jashtëm, identifikohen edhe 3 prej viktimave! Mjegull e temperatura të ulta në momentin e rrëzimit të helikopterit

aksidenti-ajror-ku-vdiq-presidenti-i-iranit-dhe-ministri-i-jashtem,-identifikohen-edhe-3-prej-viktimave!-mjegull-e-temperatura-te-ulta-ne-momentin-e-rrezimit-te-helikopterit

Janë identifikuar edhe 3 prej viktimave në aksidentin ajror ku humbën jetë Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi dhe ministrit të Jashtëm, Hossein Amir-Abdollahian. Agjencia shtetërore e lajmeve IRNA ka raportuar se në bordin e avionit, ku udhëtonin 9 persona, ishin gjithashtu Ayatollah Mohammad Ali Al-e Hashem, imami për faljen e xhumasë në qytetin e Tabrizit dhe gjenerali Malek Rahmati, guvernatori i

Related posts

Ministri i Jashtëm japonez viziton Kinën pas më shumë se tre vjetesh

rezart morina

Kriza e grurit, Erdogan: Jemi shembull, Turqia ka luajtur rolin e një fuqie balancuese që nga nisja e luftës në Ukrainë

admin

5 zgjedhje në 4 vjet, dështon koalicioni qeverisës në Izrael

admin