RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aksidentohet autobusi me veturë, lëndohen 5 udhëtarë

aksidentohet-autobusi-me-veture,-lendohen-5-udhetare

Pesë veta kanë pësuar lëndime trupore nga një aksident në mes të autobusit të “Trafikut Urban” dhe një veture taksi në Prishtinë, raporton teve1.info

Zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, tha se aksidenti ka ndodhur në orën 6:30 në udhëkryqin e rrugëve “Nazim Gafurri” dhe “Haxhi Zeka”.

Sipas Ahmetit, të gjithë të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor ndërsa me rastin po merret njësiti i trafikut.

“Sot rreth orës 06:30 në kryqëzimin që lidhë rrugën “Nazim Gafurti” dhe rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë , ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një autobusi dhe një veture.

Si pasojë e aksidentit pesë persona kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor.

Me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka deklaruar Ahmeti.

Related posts

Fuqia transformuese e Kuranit: Historia e konvertimit të një politikani holandez në Islam

admin

Vetura bie nga ura në Prizren – humb jetën një 20 vjeçar dhe lëndohet shoferi

admin

Meksikë, një tërmet me magnitudë 7.4 godet bregun perëndimor të vendit – VIDEO

admin