RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aksion policor në Brezovicë, Prokuroria në Ferizaj jep detaje

aksion-policor-ne-brezovice,-prokuroria-ne-ferizaj-jep-detaje

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka bërë të ditur se në koordinim dhe bashkëpunim me Drejtorinë e Krimeve të Rënda në Prishtinë, Inspektoratin e Ministrisë së Mjedisit, Departamentin e Mbrojtjes së Mjedisit, Inspektoratin e komunës, Drejtorinë e Parkut Kombëtar “Sharri” dhe Agjencinë Kadastrale të Kosovës, sot, janë duke realizuar një inspektim të jashtëzakonshëm në zonën e Brezovicës, i cili është vazhdimësi e aksioneve të mëhershme.
“Qëllimi i këtij inspektimi është identifikimi i ndërtimit të gjitha objekteve në zonat e mbrojtura të parkut kombëtar se në cilat zona janë ndërtuar ato, a posedojnë leje ndërtimore dhe të njëjtat a janë në pajtim me ligjin”,thuhet në njoftimin për media.

Lidhur me këtë rast, në vendin e ngjarjes ndodhet edhe Prokurori i Shtetit.

Related posts

Bosnjë e Hercegovinë, mbi 600.000 banorë janë larguar në 10 vitet e fundit

rezart morina

Erdoğan: Bota islame duhet të bashkohet kundër sulmeve të Izraelit në Palestinë

admin

Sulmi me qindra të vdekur në Moskë, ambasadorja amerikane në Rusi del me komunikatë të pazakonte diplomatike, çfarë deklaroi ajo për pretendimet e qeverisë së Putinit

admin