RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aksioni i Doganës në mobil-shopet në Prishtinë, konfiskohen 84 telefona

aksioni-i-doganes-ne-mobil-shopet-ne-prishtine,-konfiskohen-84-telefona

Ka përfunduar aksioni i Doganës së Kosovës, i cili është realizuar në shtatë lokacione në mobil-shope në Prishtinë, ku janë gjetur dhe konfiskuar 84 telefona.

Burime të “Betimi për Drejtësi”, bëjnë me dije se vlera e shmangieve nga taksat doganore është 12 mijë e 500 euro.

“Betimi për Drejtësi” gjatë ditës ka raportuar për zhvillimin e këtij aksioni, i cili është realizuar lidhur me prezencën e telefonave të kontrabanduar në treg.

“Betimi për Drejtësi” ju sjell fotografi nga malli që u konfiskua nga aksioni i sotëm i Doganës.

Related posts

Situatë e qetë në vendkalimet kufitare të Kosovës, në Merdarë pritje deri në gjysmë ore

admin

Kuvendi i Shqipërisë miraton rezolutën kundër raportit të Dick Martyt

admin

Iran, mijëra njerëz protestuan kundër sulmit ndaj Kuranit në Suedi

admin