RTV AHIRETI
Lajme

Pretendimet e Suelit zyrtar: Koreja e Veriut i ka dërguar Rusisë 7000 kontejnerë me ndihma ushtarake

pretendimet-e-suelit-zyrtar:-koreja-e-veriut-i-ka-derguar-rusise-7000-kontejnere-me-ndihma-ushtarake

Koreja e Veriut ka dërguar afërsisht 7,000 kontejnerë të mbushur me municione dhe pajisje të tjera ushtarake në Rusi që nga viti i kaluar, ka pretenduar Koreja e Jugut. Ministri i Mbrojtjes Shin Won-sik e bëri komentin gjatë një konference për shtyp, vetëm disa orë pasi ushtria e Koresë së Jugut tha se Koreja e

Related posts

Dëshmi të krimeve të Izraelit në Gaza do të paraqiten në Gjykatën Ndërkombëtare Penale

admin

Shpresat për një armëpushim zvogëlohen në Gaza ndërsa sulmet izraelite intensifikohen

rezart morina

Policia kërkon ndihmë në identifikimin e dy hajnave

admin