RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

“Akt i patolerushëm” – Presidenca reagon ashpër për plagosjen e dy serbëve në Shtërpcë

“akt-i-patolerushem”-–-presidenca-reagon-ashper-per-plagosjen-e-dy-serbeve-ne-shterpce

Presidenca e Kosovës ka reaguar pas plagosjes së dy serbëve në Shtërpcë.

Në një komunikatë për media, Presidenca këtë ngjarje e ka quajtur “akt të patolerushëm”, shkruan lajmi.net.

“Plagosja e të rinjve 11 dhe 21 vjeçar në Shtërpcë është akt i patolerueshëm, ndaj autori duhet të vihet para drejtësisë”, ka thënë presidenca.

“Institucionet e Kosovës janë të përkushtuara maksimalisht që qytetarëve pa dallim etnie t`u ofrohet ambient i sigurt dhe i qetë”, shton Presidenca.

“Të plagosurve ju dëshiroj shërim të shpejtë, ndërkaq ftoj organet e sigurisë që rastin ta trajtojne urgjentisht e sipas ligjit”, thuhet në fund të komunikatës.

Related posts

Gjermanisë i bëhet presion ta furnizojë Ukrainën me tanke

admin

Masat ndëshkuese të BE-së ndaj Kosovës, rreth 300 milionë euro për projekte mbeten të pezulluara

admin

Pakistani paralajmëron për rritjen e ndjenjës anti-muslimane në Indi

RTI