RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Plagosja në Shtërpcë kap syrin e BE-së, reagon komisioneri për Zgjerim

plagosja-ne-shterpce-kap-syrin-e-be-se,-reagon-komisioneri-per-zgjerim

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka reaguar pas sulmit mbi dy të rinj serbë.

“Jam i shokuar me sulmin e sotëm në Shtërpcë. Nuk mund të ketë justifikim për asnjë lloj dhunë”, është shprehur ai.

“U uroj shërim të shpejtë. Besoj se do të ketë hetim të plotë nga autoritetet e Kosovës”, ka shkruar varhelyi në Tëeet.

Kujtojmë se lidhur me rastin në Shtërpcë është arrestuar një person.

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka konfirmuar se i përfshirë në rast është një pjesëtar i FSK-së.

Related posts

Erdoğan: Në 8-9 vitet e fundit, disa janë përpjekur ta bëjnë Turqinë jofunksionale – VIDEO

admin

Biden dhe Trump zyrtarisht në garën presidenciale, dy rivalët do të përballen në zgjedhjet e nëntorit

admin

Dy senatorë i kërkojnë Blinkenit vëmendje për shqiptarët e Luginës

admin