RTV AHIRETI
Lajme

Akuzohen se i kanë dhënë Pekinit informata të fshehta, Gjermania dhe Britani arrestojnë disa të dyshuar si spiunë të Kinës

akuzohen-se-i-kane-dhene-pekinit-informata-te-fshehta,-gjermania-dhe-britani-arrestojne-disa-te-dyshuar-si-spiune-te-kines

Gjermania dhe Britania të hënën kanë kapur disa persona të dyshuar si spiunë të Kinës, të cilët akuzohen se i kanë dhënë Pekinit informata të fshehta, teksa në Perëndim po rriten shqetësimet për spiunazhin agresiv kinez. Në Gjermani, hetuesit kanë arrestuar tre shtetas gjermanë, në perëndim të vendit, mbi dyshimet se kanë shpërndarë informata për

Related posts

Kovaçevski – Gir: Në kushte të trazirave gjeopolitike, me rëndësi vendimtare është anëtarësimi i plotfuqishëm i Maqedonisë së Veriut në BE

admin

Balla: Pirateria, krimi ekonomik e kibernetik, në fokus të Policisë

admin

Erdogan: Gjykatat do të korrigjojnë çdo gabim pas burgosjes së Imamoglus

admin