RTV AHIRETI
Lajme

Akuzohet për mashtrime bankare, miliarderja vietnameze përballet me dënimin me vdekje

akuzohet-per-mashtrime-bankare,-miliarderja-vietnameze-perballet-me-denimin-me-vdekje

Investitorja miliardere vietnameze Truong Mi Lan është akuzuar për mashtrim bankare shumë miliarda dollarëshe në gjyqin më spektakolar në historinë e Vietnamit, raportoi sot BBC. Truong Mi Lan 67 vjeçe, me origjinë kineze, akuzohet për grabitjen e një prej bankave më të mëdha të Vietnamit, Saigon Commercial Bank, prej 44 miliardë dollarësh gjatë një periudhe

Related posts

Qeveria ndan mbi 250 mijë euro për procesin e votimit për shkarkimin e kryetarëve në veri

RTI

Rama paralajmëron projekte të shumta për Prishtinën

rezart morina

Hovenier: Kosova duhet të jetë anëtare e BE-së, NATO-s dhe e KiE-së

admin6